Jak wybrać zegarek?

Pomimo upływających lat zegarki nadal mają swoich zwolenników i utrzymują stabilną pozycję pomimo pojawiającej się konkurencji ze strony smartwachów. Jednak elektronika w wielu aspektach już jest obecna w naszym życiu. Tradycyjny czasomierz jest nadal atrakcyjny a odpowiednio dobrany do osoby stanowi wyjątkowy dodatek, który może stanowić dopełnienie ubrania. Najważniejsze jednak jest to by zegarek pasował właśnie do noszonego stroju. Zegarek, który jest niewłaściwie dobrany zdecydowanie nie świadczy o ekstrawagancji. Częściej jest odbierane jako brak gustu i swoisty brak pomysłu na swoją osobę. Nawet zegarki mają ważny wpływ na kształtowanie wizerunku i własnego stylu, co sprawia, że ich dobór staje się bardzo waży. Wszystko to powoduje, że w zależności od sytuacji a nawet otoczenia powinno się zmieniać nie tylko sam ubiór również i sam zegarek. Sprawia to, że każda osoba zarówno kobieta jak i mężczyzna powinna posiadać kilka zegarków dostosowanych do rozmaitych sytuacji oraz okazji.

 

Eleganckie, formalne i na spotkania.

Klasyczne, eleganckie rozwiązania i propozycje dotyczące zegarków pasują doskonale do podobnych ubrań i strojów. Cechują się one często minimalistycznym wyglądem, w którym można znaleźć połączenie złota lub srebra z innymi wysokiej jakości materiałami. Co ważne dla wielu osób można znaleźć rozmaite paski wykonane głównie ze skóry. Ilość dostępnych funkcji w zegarku jest w nich generalnie ograniczona do minimum. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas rozmaitych spotkań o charakterze biznesowym, konferencji i im podobnych wydarzeń. Brak krzykliwych elementów sprawia, że doskonale komponuje się to ze strojem. Co ważne w przypadku takich zegarków ważny staje się również sam kształt. Najczęściej preferowany jest owal bądź okrąg, choć w ostatnich latach można znaleźć również bardzo eleganckie zegarki w kształcie kwadratu. Należy jednak dobierając zegarek w innych kształtach niż klasyczne propozycje postępować bardzo ostrożnie. Warto zwrócić uwagę również jak zegarek wygląda na nadgarstku. Dotyczy to szczególnie jego wielkości. Mniejszy rozmiar i ich wielkość sprawia, że doskonale sprawdzają się przy noszonej koszuli z mankietem. Zegarek w takim przypadku doskonale się tam mieści, co sprawia, że jego wielkość musi zostać ograniczona.

Stroje formalne w dużym stopniu wpływają na dobór zegarka. Te mniej formalne pozwalają często na ich większe dopasowanie. Pod tym względem można również dobrać zegarek dla osób leworęcznych. Tradycyjnie zegarek noszony jest na lewym nadgarstku, jednak coraz częściej znaleźć można propozycje dla osób o odmiennych potrzebach.

 

Na sportowo i mniej formalne sytuacje, na co dzień.

Jeżeli więc preferujemy strój sportowy, lepiej jest zdecydować się na podobny zegarek. Rynek oferuje szeroki wybór zegarków w tym zakresie. Mogą one nawiązywać wówczas do konkretnych dziedzin sportowych bądź stanowić pomocny dodatek w takich przypadkach. Jednocześnie mogą nawiązywać do żeglarstwa, baloniarstwa a nawet nurkowania czy uprawiania biegów lub surwiwalu. Fakt, że wykorzystanie zegarka wiąże się często z uprawianiem różnych odmian sportu sprawia, że determinuje to właściwości samego zegarka. Z jednej, więc strony oczekujemy wówczas zwiększonej wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia. Z drugiej zaś ważna staje się i wodoszczelność. Większe prawdopodobieństwo powstania rys oraz pęknięć sprawia, że same oczekiwania oraz wymagania są bardzo duże. Obok tych elementów ważny staje się i sam wygląd oraz wyposażenie zegarka w dodatkowe funkcje, które stają się przydatne dla danej osoby – sportowca, nawet amatora. Inna sprawa jest taka, że nawet, jeżeli nie uprawiamy danej dziedziny sportu taki zegarek będzie efektywnie wyglądał na naszym nadgarstku.

Zegarek codzienny stanowi najczęściej rozwiązanie pomiędzy eleganckim a sportowym. Tu można spotkać się z dużą swobodą, najczęściej podyktowaną własnymi upodobaniami, potrzebami oraz zainteresowaniami. Zegarek ma wówczas podobać się zwyczajnie osobie, która go posiada wzmacniając jej wizerunek i odpowiednio go uzupełniając. Tu jednak również należy pamiętać o tym by zegarek pasował do danego stylu i aktualnych trendów oraz ciekawego wzornictwa.

Tu sprawdzają się doskonale zarówno paski z plastiku, kauczuku, materiałowe i wykonane z innych materiałów.