Zegary z kukułką stanowią wyjątkowy przykład zegarów, które na przestrzeni lat ulegały pewnemu przeobrażeniu, jednak zawsze zachowywały wyrafinowany styl oraz klasę. Charakterystyczny element takich zegarków stanowi wydawany głos kukułki, bardzo często jest on połączony z biciem zegara. W celu uzyskania dźwięku, wykorzystuje się najczęściej dwie drewniane piszczałki fletowe. To do nich wdmuchiwane zostaje powietrze, które pochodzi z miechów wykonanych najczęściej z delikatnej skóry.
W wielu przypadkach do wykonania kukułki wykorzystuje się drewno, które jest rzeźbione i stylizowane na różnorodne motywy. Popularnymi klimatami jest wieś, las, myślistwo i inna podobna stylistyka, która tworzy oryginalny design. W podobnym stylu wykonywane są również niezbędne obciążniki. Najczęściej przybierają one formę szyszek świerkowych w różnym kształcie.
Obecnie przybierają one różnorodne motywy oraz style. Ruchome elementy, figurki oraz zwierzęta są bardzo popularne zaś motyw chatki, domku jest nadal aktualny i ceniony.

Wyświetlono 17 produkty